Ūkio viceministras G. Onaitis Kirgizijos delegacijai ir Pasaulio banko atstovams pristatė Lietuvos verslo priežiūros pertvarkos pasiekimus

2016 03 16


 

Pasak ūkio viceministro Gedimino Onaičio, Lietuvoje vykdomos verslo priežiūros pertvarkos tikslas – efektyvesnė, skaidresnė verslo priežiūra ir perteklinės priežiūros naštos verslui mažinimas. Mūsų tikslas – keisti stereotipinį požiūrį į inspektorių – duoda rezultatų. Manome, kad inspektorius visų pirma turi būti konsultantas, kuriam svarbu padėti verslui, o ne jį bausti. Tai parodo ir atlikta verslininkų apklausa: 70 proc. apklaustųjų teigia, kad pastaruoju metu teigiamai kinta inspektorių požiūris į verslą – jie elgiasi mandagiau ir stengiasi padėti laikytis teisės aktų reikalavimų.

Mažinant verslo priežiūros sukeliamą naštą verslui ir didinant verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvumą ir skaidrumą, sujungiamos verslo priežiūros institucijos, perskirstomos jų funkcijos. Ūkio ministerija inicijuoja ir skatina diegti pažangiąsias verslo priežiūros priemones: rizikos valdymo ir vienodo konsultavimo telefonu, įrašant pokalbius, sistemas, kontrolinius klausimynus, deklaraciją dėl pirmųjų verslo metų, memorandumą dėl mažareikšmių ženklinimų neatitikimų, teisės aktų įsigaliojimo dviejų datų taisyklę, priežiūros institucijų veiklos efektyvumo ir rezultatyvumo rodiklių taikymą.

Vykdydamos verslo priežiūros pertvarką Lietuvoje, dauguma verslo priežiūros institucijų jau įdiegė ir naudoja pažangias verslo priežiūros priemones: 34 institucijos taiko kontrolinius klausimynus, 51 institucija prisijungė prie pirmųjų verslo metų deklaracijos (pagal kurią priežiūros institucija pirmaisiais verslo metais įsipareigoja nebausti ūkio subjektų), 39 institucijos priežiūrą vykdo atsižvelgdamos į ūkio subjektų veiklos rizikingumą, 21 priežiūros institucija įdiegė veiklos efektyvumo ir rezultatyvumo rodiklius, 15 institucijų naudoja vienodo konsultavimo telefonu sistemą.

G. Onaičio teigimu, sėkmingas šių priemonių įgyvendinimas turėjo teigiamos įtakos administracinės naštos mažėjimui ir verslo aplinkos gerinimui. Tai parodo ir apklausos duomenys: beveik 60 proc. apklaustųjų verslo atstovų teigia, kad pastaruoju metu priežiūros institucijos, siekdamos įgyvendinti teisės aktų reikalavimus, suteikia daugiau pagalbos, todėl verslininkams yra daug paprasčiau ir aiškiau vykdyti veiklą. Be to, verslo priežiūros priemonių taikymas Lietuvai leidžia tapti viena iš pažangiausių valstybių, su kurios pasiektais rezultatais atvyksta susipažinti ir kitos šalys.

Per susitikimą taip pat pristatyta Kirgizijos Respublikoje vykdoma verslo priežiūros institucijų reforma, įgyvendintas priežiūros institucijų konsolidavimo procesas, pasidalinta kitomis gerosiomis verslo priežiūros pertvarkos priemonėmis.

Vizito Lietuvoje metu Kirgizijos delegacija š. m. kovo 17 d., ketvirtadienį, Ūkio ministerijoje taip pat susitiks su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės darbo inspekcijos ir Valstybės tarnybos departamento atstovais.


Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt