Investuotojams – viešoji konsultacija dėl Marvelės krovininės prieplaukos projekto

2015 03 30

 

Iki gegužės 8 d. verslo atstovai, besidomintys Marvelės krovininės prieplaukos plėtros projektu Kaune prie Nemuno, kviečiami susipažinti su rengiamo koncesijos konkurso dokumentais ir teikti savo klausimus, nuomones, pastabas. Išsami informacija teikiama Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje.

 

Įvertinus viešosios konsultacijos metu gautus atsiliepimus ir informaciją, bus parengtos galutinės koncesijos konkurso sąlygos viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektui „Nemuno uostų (prieplaukų) išvystymas“ įgyvendinti. Koncesijos konkursą numatoma paskelbti šių metų birželio mėnesį.

 

Projekto tikslas – Marvelės krovininės prieplaukos infrastruktūros ir krovininės laivybos Nemunu plėtra, siekiant dalį transporto srautų perkelti iš sausumos kelių ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai.

 

Pagrindu tolesnei prieplaukos plėtrai taps šią vasarą baigiamas įgyvendinti pirmasis Marvelės krovininės prieplaukos statybų etapas. Panaudojant ES investicijas čia įrengta 120 m ilgio krantinė,      1 ha ploto krovos ir sandėliavimo aikštelės, privažiavimo ir vidaus keliai, įvestas vandentiekis, pakloti vidaus elektros tinklai.

 

Koncesijos konkurso laimėtojas turės praplėsti esamą infrastruktūrą įrengdamas 80 m ilgio krantinę ir  1 ha ploto krovos aikštelę. Jis taip pat turės pastatyti administracinį pastatą, užtikrinti bent po vieną kraną ir konteinerių krautuvą, automobilių svarstykles, parūpinti atliekų surinkimo konteinerius, įrengti telekomunikacijas ir teritorijos apsaugos sistemą.

 

Numatoma, kad prieplaukoje koncesininkas teiks įvairias paslaugas: baržų švartavimosi, krovinių krovimo ir sandėliavimo, sandėlių nuomos ir kitas. Čia bus galima aptarnauti konteinerius, krauti birias ir statybines medžiagas, medieną, taip pat didelių gabaritų ir sunkiasvorius krovinius.

 

Numatomas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės laikotarpis – 25 metai, planuojamos kapitalo investicijos – 11 mln. EUR.

 

Šiuo metu šis projektas aktyviai pristatomas potencialiems investuotojams. Dalyvauti koncesijos konkurse kviečiami ir Lietuvos, ir užsienio šalių investuotojai.


aLietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

 

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt