Š.m. balandžio 25 d. koncerno „Achemos grupė“ visuotiniame akcininkų susirinkime buvo patvirtinti 2013 metų audituoti veiklos rezultatai. Praėjusiais metais „Achemos grupės“ pajamos pasiekė 3,688 mlrd. litų, koncernas uždirbo 121,1 mln. litų pelno prieš mokesčius. Grupės turtas sudarė 2,914 mlrd. litų.
„Didžiausią įtaką koncerno rezultatams turėjo didžiausios grupės bendrovės „Achema“ veikla ir neigiamos tendencijos pasaulinėje trąšų rinkoje, kuomet ženkliai kritus trąšų kainoms ir išliekant aukštai gamtinių dujų kainai, susidarė įmonei nepalankios kainų žirklės. Be to, praėjusiais metais „Achemoje“ buvo vykdoma modernizacija, siekiant sumažinti sunaudojamų gamtinių dujų ir kitų energetinių išteklių kiekį, dėl kurios laikinai buvo sustabdyti pirmasis ir antrasis amoniako cechai“, - sakė koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.
2013 m. AB „Achema“ pajamos nekonsoliduotais duomenimis siekė 1,8 mlrd. litų, bendrovė uždirbo 10,7 mln. litų pelno iki mokesčių. Neigiamą įtaką „Achemos“ rezultatams turėjo ir SGD terminalo mokestis, kuris įmonės išlaidas padidino 41 mln. litų.
AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ KLASCO pajamos praėjusiais metais sudarė 155 mln. litų. Bendrovė uždirbo 28,7 mln. litų pelno. Planuojama, kad šiais metais kompanijai didesnius srautus užtikrins dvejus metus vykusi trąšų terminalo plėtra ir išgilintos krantinės.
Kitos energetikos, sveikatinimo ir apgyvendinimo, gamybos bei kitose srityse veikiančios koncerno bendrovės dirbo stabiliai ir pelningai. Labiausiai 2013 metais augo inžinerines paslaugas teikianti UAB „Iremas“, kurios pajamos pasiekė 91,6 mln. litų, ir Lenkijoje veikianti „Achemos“ antrinė įmonė „Liteximp Prostki“, kurios apyvarta išaugo 25 proc. ir pasiekė 105 mln. litų.
2013 m. koncernas „Achemos grupė“ investavo 182 mln. litų į savo valdomų įmonių plėtrą ir modernizaciją. Didžiausios investicijos buvo nukreiptos į AB „Achema“, KLASCO ir UAB „Centrinis Klaipėdos terminalas“ (buvusi UAB „Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas“). Šiais metais numatyta panaši investicijų suma.
Koncernas „Achemos grupė“