Varšuvoje (Lenkija) vyksta AB „Lietuvos geležinkeliai“ surengta konferencija „Krovinių vežimo naujuoju „Rail Baltica“ keliu organizavimas“. Joje pristatomos krovinių gabenimo geležinkeliais galimybės, aptariami logistikos, ekspedijavimo ir bendradarbiavimo klausimai.
Pasak konferencijoje dalyvaujančio AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos, 2015 metais planuojama baigti įgyvendinti transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą, todėl vykstanti konferencija yra puiki proga plėtoti dialogą tarp Lietuvos ir Lenkijos verslo atstovų.
„Akivaizdu, kad negalime laukti, kol kroviniai mus suras. Privalome pasiūlyti ekonomiškus, optimalius ir konkurencingus sprendimus. Tai galime pasiekti tik dirbdami išvien. Tikimės ir norime, kad mūsų šalys sukurtų visą sistemą, leisiančią užtikrinti efektyvią „Rail Baltica“ veiklą bei nuolat augančius keleivių ir krovinių srautus“, - sakė S. Dailydka.
Šiuo metu jau yra pasirašytos krovinių vežimo sutartys su „DB Schenker Rail AG“, „DB Schenker Rail Polska“, „PKP Cargo. Taip pat yra deramasi su kompanija „INTRA S.A.“ dėl naujo konteinerinio traukinio paleidimo maršrutu „Vloclavek-Šeštokai-Klaipėda“ ir jau ketveri metai bendradarbiaujama su „HUPAC“ dėl bendro konteinerinio traukinio „Šeštokai-Express“, važiuojančio maršrutu Varšuva-Šeštokai-Kena-Minsk-Smolensk. Šeštokų geležinkelio stotyje krovinių vežimus vykdo 20 įmonių.
AB „Lietuvos geležinkeliai“