Lietuvos geležinkelio infrastruktūrą valdanti AB „LTG Infra“, įgyvendindama programą „Triukšmą mažinančių priemonių įrengimas geležinkeliuose“, šiemet net septynių miestų triukšmingiausiose vietose, pastatys naujas triukšmą slopinančias sieneles. Bendra triukšmo mažinimo programos vertė – 24 mln. eurų, iš kurių net 85 proc. bus finansuojami ES struktūrinių fondų lėšomis. Likusius 15 proc. finansuos AB „LTG Infra“ bei savivaldybės.
„Galime pasidžiaugti, kad patirtis organizuojant tokio tipo darbus duoda vaisių. Dėka geranoriško daugumos savivaldybių bendradarbiavimo bei finansinio prisidėjimo galėsime pastatyti daugiau triukšmą mažinančių sienelių nei būtume pastatę be savivaldybių prisidėjimo“, - sako „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.
Triukšmą slopinančias sieneles bei kitas triukšmą mažinančias priemones ketinama pastatyti Kaišiadoryse, Lentvaryje, Radviliškyje, Šiauliuose (Žaliūkių g. ir Margių g. aplinkoje), Mažeikiuose, Kretingoje, Klaipėdoje (Vitės - stoties ir Girulių kvartaluose).
Vietovės, kuriose bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės, parinktos atsižvelgiant į periodiškai Lietuvoje vykdomus geležinkelio transporto triukšmo lygio stebėsenos rezultatus, ypatingą dėmesį kreipiant į didžiausią triukšmo lygį patiriančių gyventojų skaičių.
Projektuojant sieneles buvo tartasi su kiekviena savivaldybe atskirai, derinti architektūriniai ir projektiniai sprendimai, kad sienelės būtų ne tik pakankamai efektyvios, bet ir derėtų su aplinka.
„Rūpintis gyventojų sveikata yra ne tik mūsų, bet ir savivaldybių pareiga. Ieškant racionaliausių sprendimų buvo atsižvelgta į savivaldybių pageidavimus dėl sienelių elementų išdėstymo bei architektūrinių sprendinių, kad jos ne tik saugotų nuo triukšmo, bet būtų ir vizualiai patrauklios bei ilgaamžiškesnės. Tad praktika, kad prie šios infrastruktūros 7,5 proc. projekto vertės prisidės ir savivaldybės, visiškai natūrali ir bus naudinga vietos gyventojams“, - sako K. Sankovski.
Projektas „Triukšmą mažinančių priemonių įrengimas geležinkeliuose“ skirtas šalia geležinkelio gyvenančių žmonių gyvenimo kokybės gerinimui, siekiant apsaugoti gyventojų sveikatą: sumažinti akustinį diskomfortą, išvengti ankstyvųjų mirčių, hospitalizavimo atvejų tikimybės, didelio miego sutrikdymo, širdies ir nervų sistemos ligų, nedarbingumo.
Šaltinis www.litrail.lt